Adıyaman Belediyesi Konservatuarında Mezuniyet Töreni

Adıyaman Belediyesi Konservatuarında Mezuniyet Töreni

30-04-2018

Adıyaman Belediyesi Konservatuarında çeşitli branşlarda eğitim gören 300 öğrenci sertifikalarını Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’nun elinden aldı.

Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde her yıl yüzlerce öğrenciye eğitim vererek Adıyaman kültürünü genç nesillere ulaştırmayı amaçlayan belediye konservatuarında sertifika heyecanı yaşandı.

2017-2018 eğitim yılında keman, bağlama, gitar, ney, resim, satranç, tiyatro ve piyano dallarında eğitim gören 300 kursiyer, sertifikalarını düzenlenen törende Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’nun elinden aldı. Programda yaptığı konuşmada tüm öğrencilere başarılar dileyen Başkan Kutlu, şu ana kadar binlerce öğrencinin tiyatro, resim, halk oyunları ve çalgı aletlerinin de aralarında bulunduğu 20 farklı dalda eğitim gördüğü konservatuarın oldukça verimli olduğunu gördüğünü dile getirerek, “Konservatuarımızın kuruluş amacı, unutulmaya yüz tutmuş kültürel değerlerimizi gençlerimize ulaştırmaktır. Bunun için her yıl 15 ila 20 arasında branşta, uzman hocalarımız nezaretinde eğitimler veriliyor. Oldukça başarılı olan konservatuarımızda emek veren tüm hocalarımıza teşekkür, eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilerimizi de tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından 2017-2018 güz dönemi kursundan mezun olan kursiyerlerin sertifika dağıtım töreni gerçekleştirildi. Öğrencilere sertifikalarını tek tek dağıtan Başkan Kutlu, öğrenciler tarafından sunulan müzik dinletisine de eşlik etti.

Anket

2019 Yerel Seçimlerde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Olarak Kimi Görmek İstiyorsunuz ?

Selahattin Gurkan
Hacı Uğur POLAT
Ali BAKAN
İzzet GÖREN