Adıyaman Belediyesi’nden Spora ve Sporcuya Tam Destek

Adıyaman Belediyesi’nden Spora ve Sporcuya Tam Destek

26-12-2018

Adıyaman Belediyesi, il merkezindeki profesyonel ve amatör futbol takımları ile sporculara yaptığı yardım ve yatırım, kamuoyundan büyük takdir görüyor.

Adıyaman Belediyesi, gerek kendi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren takımlara, gerekse ilde faaliyet gösteren spor kulüplerine ve başarılı sporculara verdiği destekle takdir toplamaya devam ediyor.

Özellikle ilimizi Süper Lig’de temsil eden Hentbol Takımı ve İşitme Engelliler Futbol Takımını oluşturarak Adıyaman’da sporun daha da gelişmesini sağlayan Adıyaman Belediyesi, Belediye Başkanı F. Hsürev Kutlu zamanında spora ve sporculara büyük destekler verdi.

Adıyaman Belediyesi’nin sportif konularda verdiği destekler ile ilgili bir değerlendirmede bulunan ve Adıyaman Belediyespor Kulübü olarak özellikle hentbolda Süper Lig’e çıkma başarası göstererek Adıyaman tarihinde bir ilke imza attıklarını dile getiren Belediyespor Kulüp Başkanı Aykut Dündar, “Belediye Başkanımız Fehmi Hüsrev Kutlu’nun büyük destekleri sayesinde ilimizde ilk defa bir takım Süper Lig’e çıkma başarısı gösterdi. Elde etmiş olduğumuz bu başarı sayesinde Adıyaman’da hentbol sporu adeta zirve yaptı. Süper Lig’deki ikinci yılımızın ilk yarısında elde etmiş olduğumuz başarıyla ligin ilk yarısını 4. sırada tamamlayan hentbol takımımızın yanında, her zaman yanlarında olduğumuz ve destek verdiğimiz İşitme Engelliler Futbol Takımımız da Süper Lig’e yükselerek Adıyaman’ı sevince boğdu. Daha önce de yine Adıyaman Belediyespor bünyesinde faaliyet gösteren İşitme Engelliler Basketbol Takımımız Türkiye şampiyonu olarak ilimizi ve ülkemizi İtalya’da düzenlenen Avrupa şampiyonasında temsil edip hepimizin gururu olmuştu” dedi.

“ADIYAMAN BELEDİYESPOR HER ALANDA BİRİNCİ”

Gençlerin spora yönelmeleri için Adıyaman Belediyesi olarak çeşitli projelere imza attıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Dündar, “Adıyaman Belediyespor bünyesinde kurulan yaz spor okullarımız yaz boyunca gençlerimizin en büyük hobisi olup, birçok branşta uzman hocalarımız nezaretinde spor yapma fırsatı buldu ve bulmaya da devam ediyor. İlimizde çok az ilgi görün yüzme sporu bizimle birlikte adeta altın çağını yaşıyor ve çok sayıda sporcu kardeşimiz yaz-kış yüzme faaliyetlerine devam etmekti. İlimizde spor denince akla sadece futbol gelirdi ve Belediye Başkanımız Fehmi Hüsrev Kutlu’nun büyük destekleri sayesinde bu algı yıkıldı ve sportif anlamda birçok yenilik gibi ilimizde ilk kez kort tenisi de faaliyete geçmiş oldu. Bunun yanında serbest ve grekoromen branşlarında bayan güreşçimiz Avrupa Şampiyonluğu, vücut geliştirmede yine Avrupa Şampiyonluğu, satrançta Avrupa ve Dünya Şampiyonluğu başarıları ile çıtasını her alanda yükselten Adıyaman Belediyespor, bütün Adıyaman’ı ve Türkiye’yi gururlandıran sonuçlar oldu. Sağlıklı yaşamı ilke edinen belediyemiz bayanlara ait 4 adet fitness salonlarında yıl boyu kurslara devam ederken, belediye personelimize sağlıklı yaşam için bisiklet hediye edildi. Yaz boyunca futbol, basketbol ve yüzme kurslarımız devam ederken yine bünyemizde bilardo faaliyetleri de aktif bir şekilde sürmekte. Bünyemizdeki Adıyaman Kadın Sağlık Merkezi (AKSEM) salonlarımızda diyetisyen hizmeti verilmekte” diye konuştu.

“HEDEFİMİZ AVRUPA KUPALARI”

Birçok dalda faaliyetler gösteriyoruz ve gerek bünyelerindeki spor branşlarının başarıları, gerekse de ildeki sportif başarıların kendilerini mutlu ettiğirini de sözlerine ekleyen

Dündar, “Bu sene hentbolda en büyük hedefimiz ilk yarıda olduğu gibi ikinci yarıda da grupta ilk dört takım arasında yer alıp ilimizi ve ülkemizi Avrupa Kupalarında temsil etmek. Bunun için elimizden geleni yapacağız.” Ayrıca, belediyemiz sadece kendi bünyesindeki takımlara ve sportif faaliyetlere değil, ilimizdeki amatör ve profesyonel spor kulüplerine, Faal Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneğine, Saha Komiserleri Derneğine, ASKF’ye, Futbol İl Temsilciliği Derneğine başarılı olabilmeleri için maddi destekler de verilmekte. İlimizde Vetaranlar branşında faaliyetlerini sürdüren MASDER, SPOR-DER ve AKYAMAN gibi derneklere yardımlar yapan belediyemiz, yine bu sezon büyük bir başarıya imza atarak 2. Lig’e yükselen bayan voleybol takımına da maddi destek sağlamıştır. Hangi branşta olursa olsun milli ve Avrupa Şampiyonluğu gibi önemli başarıları elde eden kulüp ve sporcularımıza her zaman destek veren belediyemiz, daha önceki sezonda ilimizi Bölgesel Amatör Ligde temsil eden Adıyaman 1954 Spor’a vermiş olduğu maddi ve manevi destekle şampiyon olmasında büyük pay sahibi olarak binlerce taraftarın sevincine ortak olmuştur. Yine aynı şekilde bu yılda 3. Lig’de mücadele eden Adıyaman 1954 Spor kulübümüze konaklama, elektrik, su ve ısınma giderleri konusunda desteğini sürdürmekte olan belediyemiz, taraftarımızın da her zaman yanında olarak gerek deplasman giderlerini gerekse önemli ihtiyaçlarını karşılamaktadır” şeklinde konuştu.

Adıyaman Belediyespor Kulüp Başkanı Aykut Dündar konuşmasını şu şekilde sonlandırdı: “Bünyemizde bulunan kurslara katılan sporcularımız arasından kendi branşlarında başarılı olan yetenekleri ilimiz ve ülkemiz sporuna kazandırmak en büyük arzumuzdur. Belediye başkanımız Fehmi Hüsrev Kutlu’nun spora ve sporcuya vermiş olduğu destek bizleri gururlandırmaktadır. Sayın başkanımıza, belediyespor kulübü yönetimi olarak teşekkür ediyorum. İlimizde sporun ve sporcularımızın başarısı için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.”

Anket

2019 Yerel Seçimlerde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Olarak Kimi Görmek İstiyorsunuz ?

Selahattin Gurkan
Hacı Uğur POLAT
Ali BAKAN
İzzet GÖREN