Başkan Polat Genç Sporcularla Bir Araya Geldi

Başkan Polat Genç Sporcularla Bir Araya Geldi

28-10-2018

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binasında Malatya’da amatör spor kulüplerinden sporcu ve hocaları ile söyleşi programında bir araya geldi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binasında gerçekleştirilen söyleşi programına amatör spor kulüp sporcuları yoğun ilgi gösterdiler. Büyükşehir Belediyesi hizmet ve yatırımları hakkında bilgiler aktaran Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat yaklaşık iki saat süren programda gençlerden gelen soruları da cevapladı. Gençlerde düşünce ve fikirlerini Başkan Polat ile paylaştılar.

Sporcular hünerlerini sergilediler

Söyleşi programına geçilmeden genç sporcular birbirinden güzel gösteriler yaparak branşlarında ne kadar başarılı olduklarını gösterdiler. Gösteri sonrası Türk Bayrağı açarak büyük alkış aldılar.

Söyleşi programı öncesinde kısa bir selamlama konuşması yapan Kent konseyi Genel sekreteri Necati Çobanoğlu, amatör spor kulüplerine vermiş olduğu destekten ve her zaman sporcunun yanında olmasından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkür etti.

Rabbim şahadetlerini kabul etsin

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, konuşmasına başlamadan önce, Tunceli’de sürdürülen terör operasyonları sırasında olumsuz hava şartları nedeniyle donarak hayatlarını kaybeden Jandarma Uzman Çavuş Asım Türker ve Ferruh Dikmen’e Allah’tan rahmet ailelerine ve yakınlarına başsağlığı temennisinde bulundu. Güvenlik güçlerimiz bizleri, vatanı ve bayrağın şanını korumak için şehit oldular. Rabbim şahadetlerini kabul etsin.

Amatör kulüplerimizin her zaman yanında olduk

Malatya Büyükşehir Belediyesinin projeleri, hizmetleri ve yatırımlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Polat, “Spor sadece bedenin sağlıklı olması için yapılmıyor. Aynı zamanda akıl ve ruh sağlığı açısından da çok önemli. Malatya’mızda sporun gelişmesi ve daha fazla gencimizin spora yönelmesini sağlamak için amatör spor kulüplerimize her zaman destek olduk ve bundan sonrada destek olmaya devam edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi olarak birçok branşta gençlerimizi spor hizmeti vermekteyiz. Bunun yanında bütün Malatyalıların ortak paydası olan Yeni Malatya sporumuzun da süper ligde kalıcı olması için Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yanında olmaya gayret ediyoruz” dedi.

Genç sporcularımız bizim her şeyimiz

Malatya’nın genç sporcuları ile bir arada olmak, onlarla sohbet etmenin çok güzel olduğunu belirten Başkan Polat, “Sporcu kardeşlerimizin ne kadar başarılı olduklarını yapmış oldukları gösteri ile de görmüş olduk. Genç sporcularımız bizim her şeyimiz. En büyük kazancımız bu çocuklarımızın başarılarıdır. Büyükşehir Belediyesi olarak her kesimden insanımızın sporla ilgilenmesi için çalışmalar yapmaktayız. Engelli kardeşlerimizin de spor yapma imkânı bulabilmeleri için çalışmalar yapmaktayız. Bu çocuklarımızın yetişmesinde emeği olan bütün hocalarımızı kutluyorum. Memleket Emektir diyoruz. Malatya’mızın gelişmesi için emek veren, çocuklarımızın gelişimi için emek veren herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat daha sonra hocalardan ve sporculardan gelen soruları cevaplandırdı.

Anket

2019 Yerel Seçimlerde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Olarak Kimi Görmek İstiyorsunuz ?

Selahattin Gurkan
Hacı Uğur POLAT
Ali BAKAN
İzzet GÖREN