Doğayla Uyumlu Yaşamın Püf Noktaları Anlatıldı

Doğayla Uyumlu Yaşamın Püf Noktaları Anlatıldı

27-02-2019

Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığınca finanse edilen Yerel STK’lar Hibe Programı kapsamında MAFSAD tarafından yürütülen “Gel Katıl Bize” adlı AB Projesi çerçevesinde okullarda faaliyetler başladı.

“Keyifli Bir Sunum Oldu”

Proje kapsamında Yusuf Kenan Anadolu Lisesinde yaklaşık 70 öğrenciye doğayla uyumlu yaşamanın püf noktaları anlatıldı. TEMA Malatya Temsilcisi Ali Ekber Korkut tarafından gerçekleştirilen sunum-söyleşide öğrenciler doğayla ilgili merak ettiklerini sorarak, interaktif ve keyifli bir etkinlik olmasına katkı sundular.

“Bu Tür Etkinlikleri Önemsiyoruz”

Okul Müdürü Şenol Zarıçlar etkinlikle ilgili yaptığı konuşmada bu tür faaliyetleri önemsediklerini ve öğrencilerinin de memnuniyetle bu tür etkinliklere katılım gösterdiğini belirtti. Okul Müdürü Şenol Zarıçlar MAFSAD’a, TEMA Malatya İl Temsilciliğine, bu etkinliğin okullarında gerçekleşmesi için ön ayak olan Almanca Öğretmeni Pınar Şahin Canyurt’a ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

“Doğayla Baş Başa Kalmalı”

TEMA Malatya İl Temsilcisi Ali Ekber Korkut etkinliğin öğrenciler tarafından ilgiyle izlendiğini söyledi. Gençlerin doğayla baş başa kalmaları, doğanın dilini öğrenmeleri, doğa yürüyüşleri, doğa kampları ve çeşitli doğa aktivitelerinin içinde olmaları gerektiğini belirten Korkut, ancak bu sayede sağlıklı bireyler olunabileceğini ve bu şekilde sağlıklı bir toplumun temelini atabileceklerini sözlerine ekledi.

Anket

2019 Yerel Seçimlerde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Olarak Kimi Görmek İstiyorsunuz ?

Selahattin Gurkan
Hacı Uğur POLAT
Ali BAKAN
İzzet GÖREN