E.Y.Malatyaspor Akhisara Kaptırdığı İki Puanı Çok Arayacak 1 – 1

E.Y.Malatyaspor Akhisara Kaptırdığı İki Puanı Çok Arayacak 1 – 1

03-12-2018

Ligin Avrupalısı ve bu sezon lige iyi başlayan E.Y.Malatyaspor Yeni Malatyas tadyumunda karşı karşıya geldiler.

Maçtan önce mevsim normallerinde seyreden havanın soğuması ile zeminin güzel futbol oynamaya el verilşli olduğu maça Malatyalılar yine ilgi göstermemişlerdi.Takımları lig 5. si liderle arada alırsa 6 puana düşecek maçta takımlarını yalnız bırakarak üzdüler. Misafir türbünüde boştu.İşte bu şartlarda başlayan maçın ilk atağında 4.dakikada kazanılan Frikiği Aleksic kullandı defanstan dönen topa Khalid hamle yaptı Hakem faul çaldı.E.Y.Malatyaspor maça iyi başlamış bu başlangıç tribünleride coşturmuştu. Konul ekibin ilk atağı ise 9. dakikada Akhisar atağında soldan ceza alanına Sisokko ortaladı Rahman müdahale ederek tehlikeyi uzaklaştırdı.

Karşılıklı ataklarda atak sayısı fazla olan E.Y.Malatyaspor aradığı gole 41. dakikada ceza sahasına yapılan ortada Donald topu altıpas içerisine indirdi. Arkada bomboş bekleyen Aleksic meşin yuvarlağı ağlara gönderdi. 1 – 0 oldu. Aynı anda bu gol ilk yarınında golü oldu.1 –  0 ev sahibi takımın lehine sonuçlandı. İkinci yarıya da iyi başlayan topla fazla oynayan ev sahibi takım pozisyonları değerlendiremezken Akhisarspor takımı son yarım saatte topu yıktığı E.Y.Malatyaspor ceza alanı önünde pozisyonlar üretmeye ve kaleyi zorlamaya başladı.

İşte bu baskının semeresini 81.dakikada ceza sahası içinde topla buluşan Bokila şutunu çekti, direğe çarpan top ağlara gitti. 1 – 1 oldu. Golden sonra canlanan ev sahibi takım 84. dakikada Ömer sağdan ceza alanına ortaladı Khalid dokunamadı mutlak gol kaçmış oldu.89. dakikada kazanılan korner atışını Guleherme kullandı Kaleci çıktı tehlike büyümeden topu kontrol etti. golden sonrası baskı kuran E.Y.Malatyaspor hep söylenen kaçan Balık büyük olur E.Y.Malatyaspor bu iki puanı çok arayacak. Hakem maça  4 dakika uzatma verdi.Uzatmada  gol çıkmadı Her iki takım 1’er golle 1 puan aldılar.

Anket