El Emeği Göz Nuru Çarşısı’na Yoğun İlgi

El Emeği Göz Nuru Çarşısı’na Yoğun İlgi

28-08-2018

Elazığlı ev hanımlarının evlerinde ürettikleri el emeği göz nuru ürünlerden oluşan çeyizlikler ve hediyelik eşyalar Elazığ Belediyesi El Emeği Göz Nuru Çarşısında ekonomik değer kazanıyor.

Şehir içinden ve şehir dışından gelen ziyaretçilerin uğrak mekanları arasında yer alan El Emeği Göz Nuru Çarşısı bayramda da yoğun ilgi gördü.

Bayram ziyaretleri için il dışından ve yurt dışından gelen bir çok vatandaş El Emeği Göz Nuru Çarşısı’na gelerek bir çok ürün satın aldı. Çarşıya gelen ziyaretçiler dantelden iğne oyasına, örgüden nakış işlerine, takıdan taş işlemeciliğine, rengarenk sabunlardan süs eşyalarına geniş bir el emeği göz nuru ürün yelpazesiyle karşılaşıyor.

Ürettikleri dantel, oya, örgü, nakış, takı, taş işlemeciliği, süs eşyası gibi pek çok el emeği göz nuru ürünü Elazığ Belediyesi tarafından kendilerine ücretsiz olarak tahsis edilen El Emeği Göz Nuru Çarşısı’nda satışa sunarak, aile bütçelerine katkı sağladıklarını belirten girişimci Özden Yıldız, Ramazan Bayramı boyunca çok yoğun olduklarını gelen müşterilerin ve ürün satışı yaptıkları için kendilerinin çok memnun olduklarını ifade ederek kendilerine bir kazanç kapğısı açtığı için Mücahit Başkan’a teşekkür etti.

Girişimci Firdevs Güler Ramazan Bayramı boyunca çok iyi denecek derecede satış yaptıklarını belirterek kendilerine verilen bu imkandan dolayı Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür etti.

Bir yıldan fazladır El Emeği Göz Nuru Çarşısı’nda satış yaptıklarını ve yaptığı satıştan kazandıklarıyla bakmakla hükümlü olduğu hasta annesi ve iki kardeşine baktığını söyleyen girişimci Gülhan Yücesoy bayramda çarşının çok kalabalık olduğunu ve kazanç elde etiklerini ifade ederek Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür etti.

Anket

2019 Yerel Seçimlerde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Olarak Kimi Görmek İstiyorsunuz ?

Selahattin Gurkan
Hacı Uğur POLAT
Ali BAKAN
İzzet GÖREN