Güder,100 Proje Üzerinde Çalışıyoruz

Güder,100 Proje Üzerinde Çalışıyoruz

30-01-2019

AK PARTİ BATTALGAZİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OSMAN GÜDER:

Güder,100 Proje Üzerinde Çalışıyoruz

Ak Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Osman Güder, 31 Mart yerel seçimleri öncesi mahalle ve esnaf gezilerini sürdürüyor.

Osman Güder, Hanımınçiftliği Kültür, Orduzu Köşebaşı, Karaköy ve Karakaş mahalleleriyle İnönü Caddesi esnafı ve Malatya İş Kadınları Derneği’ni ziyaret etti.

Güder, Orduzu Köşebaşı Mahallesi’nde yaptığı konuşmada göreve seçilmeleri halinde hayata geçirecekleri projeleri anlattı.

“Cumhurbaşkanımız Ankara’da tüm belediye başkan adaylarını toplayarak bir manifesto açıklayacak”

Güder, 31 Ocak’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tüm adaylarla bir araya geleceğini belirterek, “17 yıldır teşkilatta olmamız hasebiyle sahayı biliyoruz, insanımızı tanıyoruz. 13 Ocakta isim belirlendikten sonra çalışmalarımıza başladık. Yoğun bir şekilde çalışmalarımız sürdürüyoruz. 31 Ocak’ta Sayın Cumhurbaşkanımız Ankara’da tüm belediye başkan adaylarını toplayarak bir manifesto açıklayacak. Orada belki seçim çalışmaları hazırlıkları belli olsa da Cumhurbaşkanımız bir açıklama yaparak, ortak neler kullanılacak, neler yapılacak bu bağlamda bizleri bilgilendirecekler. Bundan sonraki süreçte de Seçim Koordinasyon Merkezimiz kuruldu, SKM’nin 1 Şubattan sonra hazırlayacağı programlar dahilinde çalışmalarımız sürdüreceğiz.

“Çıtayı daha yukarıya çıkarma amacındayız”

Battalgazi için 100 proje üzerinde çalıştıklarını belirten Güder, “Battalgazi, ilimiz büyükşehir olmadan önce 30 binlik bir nüfusu vardı, bugün 320 bin nüfusa sahip bir metropol oluşmuş oldu. Bakıldığında daha önce Battalgazi’mizin tüm hizmetlerin toplandığı bir hizmet binası yoktu. 7 belde belediyesi kapatılarak Battalgazi’ye devredilmiş oldu. Her bir belediyenin binalarında farklı faaliyetler gösteriliyordu ama başkanımız Battalgazi’ye yakışır bir binayı hizmete sundu. Yaşam Merkezi bahar döneminde açılacak ve halkın istifadesine sunulacak. Engelsiz Yaşam Merkezleri, İspendere Şifalı

içme sularının üniversitemizde rehabilite edilmesi çalışmaları var ve birçok hizmetlere imza attılar. Bizler de arkadaşlarımızla birlikte yaklaşık 100 proje üzerinde çalışıyoruz. Bunları acil eylem planlarına göre sıralayacağız. Başkanımız çıtayı yükseklere çıkardı, bizler de bu çıtayı daha yukarıya çıkarma amacındayız. Özellikle prestijli caddeler oluşturma, bu bölgedeki imar sorunlarını ortadan kaldırma, eğitim merkezleri inşa etme gibi çalışmalarımız olacak. Kanalboyu’nun biraz daha rehabilite edilmesi açısında da bir takım projelerimiz var. Bu projeleri netleştirdiğimizde bunu basın yoluyla paylaşacağız” dedi.

Anket

2019 Yerel Seçimlerde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Olarak Kimi Görmek İstiyorsunuz ?

Selahattin Gurkan
Hacı Uğur POLAT
Ali BAKAN
İzzet GÖREN