Kardeş Belediyemiz Balçova’nın Yardım Malzemeleri Hekimhan’a Ulaştı

Kardeş Belediyemiz Balçova’nın Yardım Malzemeleri Hekimhan’a Ulaştı

31-01-2020

Hekimhan Belediyesi’nin kardeş belediyelerinden olan İzmir-Balçova Belediyesi Elazığ ve Malatya’da 41 vatandaşımızın ölümü çok sayıda vatandaşın yaralanmasına neden olan depremin ardından tüm Türkiye’den bölgeye destek eli uzandı.

Hekimhan Belediyesi’nin kardeş belediyesi olan Balçova Belediyesi’nin başlattığı yardım kampanyası ile toplanan malzemeler Hekimhan’a ulaştı.

İzmir-Balçova’da vatandaşların depremin hemen ardından çok kısa bir sürede topladığı ve içinde battaniye, kıyafet, çocuk bezi olan 1 Tır yardım malzemesi Belediye Başkanı Fatma Çalkaya ve Belediye Meclis Üyeleri’nin öncülüğünde Hekimhan İlçesi’ne ulaştırıldı.

Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ tarafından karşılanan Balçova Heyetine, depremin ardından yaşanan gelişmeler ile ilgili bilgi verildi.

Toplanan yardım malzemelerinin vatandaşlara dağıtılmasına da refakat eden Balçova Heyeti, vatandaşlarla sohbet ederek sorunlarını dinledi. Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya “Depremin ardından Bölgedeki kardeşlerimizin bu çetin kış şartlarında yaşadığı zorlukları tüm Türkiye yüreğinde hissetti. Balçova Halkı’da bu acıyı paylaşmak ve buradaki vatandaşlarımıza destek olmak için elele verdi. Ülkemizin bir daha böyle acılar yaşamamasını diliyorum” diye konuştu.

Heyet daha sonra Hekimhan’da Alıç Sirke Tesisi, Kadın Dinlenme evi ve Tarihi Taşhan’ı gezdi. Son olar Basak Mahallesi tarafından düzenlenen Kış Yarısı etkinliğine katıldı.

Anket

2019 Yerel Seçimlerde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Olarak Kimi Görmek İstiyorsunuz ?

Selahattin Gurkan
Hacı Uğur POLAT
Ali BAKAN
İzzet GÖREN