Merder Gençler Futbol Turnuvasında Buluştu

Merder Gençler Futbol Turnuvasında Buluştu

07-05-2018

Merder bölgesinde gerçekleştirilen futbol turnuvası sona erdi. MERDER “ÇOCUKLAR VE GENÇLER İÇİN BİRLİKTEYİZ” Projesi kapsamında gerçekleştirilen MERDER Futbol Turnuvasının Şampiyonu Yakupoğlan Ortaokulu oldu.

MERDER yöresindeki 11 ortaokuldan 16 takımın katıldığı ve eleme usulü ile oynanan maçlar sonrasında Yakupoğlan Ortaokulu 1. Oldu, 2. Gümüşdere Ortaokulu, 3. Yıldız Ortaokulu, 4. ise Kurtlapa Ortaokulu oldu.

Yıldız Beldesinde gerçekleştirilen turnuvanın final maçı sonrasında Madalya ve Kupa töreninde bir konuşma yapan MERDER Başkanı Mehmet Bediroğlu, bu proje kapsamında 12’şer kişiden oluşan 16 takıma forma, şort ve çoraptan oluşan takım yaptırdıklarını, bu maçlar vesilesiyle 192 öğrencinin forma giyme şansı elde elde ettiğini söyledi.

MERDER Eski Başkanı Mehmet Açık ise MERDER in geçmişten bugüne etkinliklerinin devam ettiğini ve projeden duyduğu memnuniyeti dile getirerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Törende konuşma yapan Eğitim-Bir-Sen ve MEMURSEN eski Başkanı Halil İbrahim Temiz ise gençler için yapılan hiçbir çalışmanın boşa gitmeyeceğini dile getirerek, imkan olması halinde daha fazla etkinlik yapılabileceğini kaydetti

Yıldız Belediye Başkanı Mahmut Aktaş ise yapılan projeden ve futbol turnuvasının Yıldız Beldesinde yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yıldız Beldesi olarak her türlü imkânımızı sunmaya gayret gösterdiklerini vurgulayan Aktaş, birlik beraberliğin önemine vurgu yaptı.

Yapılan ödül töreninde Finale kalan tüm takım futbolcularına madalya , 1., 2., 3. ve 4. Olan takımlara Kupa hediye edildi.

Ayrıca okul müdürlerine Yıldız Belediye Başkanı Mahmut Aktaş tarafından plaket hediye edildi.

Anket

2019 Yerel Seçimlerde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Olarak Kimi Görmek İstiyorsunuz ?

Selahattin Gurkan
Hacı Uğur POLAT
Ali BAKAN
İzzet GÖREN