Milletvekili Çakır: Malatya’mızda 285 Milyon TL’lik Sağlık Yatırımları Devam Ediyor

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Malatya’da halen devam eden sağlık hizmetleri yatırımlarının toplam tutarının yaklaşık 285 Milyon TL olduğunu söyledi.

15-12-2020

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Malatya’da halen devam eden sağlık hizmetleri yatırımlarının toplam tutarının yaklaşık 285 Milyon TL olduğunu söyledi.

Milletvekili Çakır, Malatya’da yapımı devam eden sağlık yatırımlarını değerlendirdi. Çakır, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 18 yılda vatandaşlara nitelikli sağlık hizmeti sunmak için 3 bin 605 sağlık tesisinin hizmete sunulduğunu belirterek, Kovid-19'a rağmen sağlık yatırımlarının devam ettiğini kaydetti. Çakır, testi pozitif çıkan hastalar ve temaslılarla ilgili sağlık çalışanların büyük özveriyle mücadele verdiğini ve 83 milyon vatandaşla bir ve beraber olarak bu sürecin de atlatılacağını ifade etti.

Malatya’da maliyeti 285 Milyon TL olan 12 sağlık yatırımının yapım işinin devam ettiğini belirten Çakır sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sağlık yatırımlarımız arasında yer alıp kaba inşaatı tamamlanma aşamasına gelen, mimari ve mekanik elektrik işleri ise devam etmekte olan 162 Milyon TL maliyetli 300 yataklı Battalgazi Devlet Hastanemiz, yakında hizmete girecek olan 73 Milyon TL maliyetli 100 yataklı Doğanşehir Devlet Hastanemiz, önümüzdeki yıl bitirilmesi planlanan 15 Milyon TL maliyetli 10 yataklı Doğanyol Devlet Hastanemiz, ihalesi ve yer teslimi yapılan Darende Irmaklı ve Yenice, Doğanşehir Hudutköy ile Çığlık Sağlık Evlerimiz, inşaat çalışmaları devam eden Bentbaşı ve Battalgazi Aile Sağlık Merkezimiz, Pütürge ve Akçadağ Toplum Sağlığı Merkezimiz ile Arapgir İlçemizdeki Devlet Hastanesi Teknik ve Diyaliz Merkezlerimizle Malatya’mızı bölgede sağlık başkentinin merkezi haline getirmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz”

İhale aşamasındaki sağlık yatırımlarıyla ilgili de bilgiler veren Milletvekili Çakır, “Darende Hulusi Efendi Devlet Hastanesi Fizik Tedavi Ünitesi fiziki gerçekleşmesi yüzde 80 olup yeniden ikmal ihalesi yapım çalışmaları devam etmektedir. Yeşilyurt ilçemizde Tecde ile Karakavak Aile Sağlık Merkezlerimizin proje çalışmaları tamamlanmış olup yapım ihalesi gerçekleştirilecektir. Malatya’mızdaki bu dev sağlık yatırımlarının hayata geçmesi aşamasında destek ve katkılarını esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya şükranımızı arz ediyoruz. Ayrıca ilimizde pandemi sürecinde toplum ve insan sağlığının korunması aşamasında büyük bir özveriyle, gece gündüz demeden çalışan, alın teri döken ilimizdeki tüm sağlık çalışanlarımıza ve Sağlık İl Müdürümüz Recep Bentli’ye çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Anket