Yeşilyurt Kent Konseyi 3.Mahalleler Arası Halı Saha Futbol Turnuvası Sona Erdi

Yeşilyurt Kent Konseyi 3.Mahalleler Arası Halı Saha Futbol Turnuvası Sona Erdi

11-09-2018

YEŞİLYURT KENT KONSEYİ 3.MAHALLELER ARASI HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI SONA ERDİ

Yeşilyurt Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen, 14 ile 16 yaş aralığındaki oyunculardan oluşan Mahalleler Arası Halı Saha Futbol Turnuva şampiyonluk maçı Yakınca ve Suluköy Mahalle takımları arasında oynandı. Yakınca mahallesi rakiplerini yenerek şampiyon oldu.

3 - 7 Ağustos tarihleri arasında yapılan grup maçlarının ardından finale yükselen Yakınca ile Suluköy takımları arasında oynanan final maçı büyük bir çekişmeye sahne oldu. Her iki takım oyuncularının centilmenliği elden bırakmadan kazanmak adına tüm güçlerini ortaya koydukları final maçını galip tamamlayan Yakınca Mahalle takımı, şampiyonluk ipini göğüsledi.

Turnuvayı birinci olarak tamamlayan Yakınca Mahalle takımına şampiyonluk kupasını Yeşilyurt Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Berber takdim etti. Turnuvada dereceye giren takımlara çeşitli hediyeler takdim edildi.

AHMET BERBER, “Gençlerimizin Birlik ve Beraberlik İçinde Spor Yapmasını Önemsiyoruz”

Kupa töreninde bir konuşma yapan Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Berber, turnuvayı mahalleler arası kaynaşma ve dostluğun sağlanması adına düzenlediklerini ifade ederken, dereceye giren takımları tebrik etti.

3. Mahalleler Arası Halı Saha Futbol Turnuvasının geleneksel hale geldiğini belirten Ahmet Berber, “Turnuvanın ana amacı toplumsal birlikteliği, kaynaşmayı sağlamak ve gençlerimizi spora özendirerek kötü alışkanlıklardan uzak kalmalarını sağlamak. Biz gençlerin birlik ve beraberlik içinde spor yapmasını önemsiyoruz. Mahalle takımlarında forma giyen futbolcu kardeşlerimiz kendi yaşadıkları mahallelerinin kültürünü ve anlayışını bu tip organizasyonlarda ortaya koyuyorlar. Bu etkinliklerde önemsediğimiz birlik ve beraberlik ruhunu yakalamak, hamd olsun ki o birlik ve beraberliği gençlerimizde görüyoruz. Tüm maçlar dostluk ve centilmenlik atmosferinde tamamlandı. Turnuvamıza iştirak eden tüm takımlarımızı ve şampiyon olan Yakınca Mahallemizi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Anket

2019 Yerel Seçimlerde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Olarak Kimi Görmek İstiyorsunuz ?

Selahattin Gurkan
Hacı Uğur POLAT
Ali BAKAN
İzzet GÖREN